Metoodiliste materjalide võistlus Euroopa Liidu teemal

Võistluse tingimused:

Konkursile oodatakse mitmesuguseid õppematerjale, mis sobivad nii gümnaasiumi kui ka põhikooli õpilastele Euroopa Liitu teema käsitlemiseks. Eelkõige on oodatud materjalid kitsamatest valdkondadest (näiteks regionaalpoliitika, rahandus jne). Õppematerjalid peaksid olema uudsed ning mitte kordama juba olemasolevaid õpetamise abivahendeid. Olemasolevate materjalidega saab tutvuda projekti kodulehel http://riigiteadused.tlu.ee/elvalikaine/index.php

Igal õppematerjalil võib olla ainult üks autor (õpetaja), üks õpetaja võib esitada mitu õppematerjali. Üks töö võib kuuluda ka mitme kategooria alla.

Töid hinnatakse kaheksas kategoorias:

1. Parim õppematerjal põhikoolile, kasutamiseks erinevates õppeainetes.

2. Parim õppematerjal gümnaasiumile, kasutamiseks erinevates õppeainetes.

3. Uuenduslik teemakäsitlus, mis haagib Euroopa Liidu teema ainetega, kus Euroopa või Euroopa Liidu õpe on seni olnud väheoluline.

4. Innovaatiline õppevahend, mis mitmekesistab õppemeetodite hulka Euroopa Liidu teema käsitlemisel. Esile sooviks tõsta kogemusõpet soodustavate õppematerja­lide loomist, näiteks läbi erinevate õppereiside nii oma piirkonnas kui ka kaugemal, koostööprojektide sidumist Euroopa Liidu teemaga jms.

5. Parim õppevahend, mis arendab õpilaste grupitööd, sh sotsiaalseid oskusi.

6. Õppevahend, mis soodustab uurimuslikku õpet.

7. Parim õppevahend, mis sobib kasutamiseks käsitöö- või kunstiõpetuse tunnis.

8. Parim õpetaja ja õpilase ühistööna valminud õppevahend, mis soodustab kaasavat õppimist.

 

Osalejad

Osalema on oodatud kõik õpetajad, olenemata ainevaldkonnast ja koolitüübist.

Tähtaeg ja esitamine

Õppematerjalide võistlusele esitamise tähtaeg on 25. märts 2013. Tööd esitatakse elektrooniliselt Krõõt Filippovile (projekti assistent) See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Paberil või muul kujul tööd saadetakse postitempliga hiljemalt 25. märts aadressil: Riigiteaduste Instituut, Tallinna Ülikool, Narva mnt 25 10120.

Hindamine ja tunnustamine

Esitatud õppematerjalide hindajad on metoodika- ja valdkonnaeksperdid Tallinna ja Tartu ülikoolidest ning tegevõpetajad. Tööde hindamine toimub kahe nädala jooksul tähtaja möödumisest. Osalejatega võetakse ühendust 10. aprillil ning võistluse tulemustest teavitatakse üldsust läbi Õpetajate Lehe. Parimate õppematerjalide koostajaid tunnustatakse õppreisiga Brüsselisse 2013. aasta maikuus.

 

Tehnilistele küsimustele vastab Krõõt Filippov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sisuliste küsimustega võib pöörduda projektijuhi Catlyn Kirna poole See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

2017 Metoodiliste materjalide võistlus Euroopa Liidu teemal.
Powered by Joomla 1.7 Templates